12 personer hadde 12 rette i Tipping lørdag og delte dermed Bonuspotten på litt over fem millioner kroner.
Det kunne ikke gått bedre for Joker-kandidaten denne lørdagen, som var en mann fra Tromsø.
Lørdag var det tre personer som prikket inn vinnerrekka i Lotto. Den ene hadde levert samme rekka to ganger og vant dobbel 1. premie - til sammen 7 210 510 kroner.
Den «etterlyste» Oslo-kvinnen som fredag vant 14 034 780 kroner i Eurojackpot fredag, tok selv kontakt med Norsk Tipping mandag ettermiddag.Foto: Norsk Tipping
Først søndag formiddag fikk vi tak i fredagens Nabolaget-millionær. - Jeg hadde satt telefonen på lydløs. Da jeg så det var fra Norsk Tipping, trodde jeg det var aprilsnarr, sier kvinnen, som er fra Jar i Bærum.
Det ble en kort prosess for onsdagens Joker-kandidat etter at jokeren spratt frem på andre forsøk.
Ingen spillere hadde 6+1 rette under onsdagens Vikinglotto-trekning, men to nordmenn fikk 6 rette og vant 600 530 kroner hver.
To norske 3. premier, og en andelsbank som vinner av den nasjonale tilleggspremien på 1 million kroner. Eurojackpots første tirsdagstrekning noensinne var sjenerøs i premiedryssingen selv om ingen nordmenn tok de virkelig store pottene.
Tirsdagskvelden ble alt annet enn søvnig da en heldig kvinne fra Ørskog i Møre og Romsdal seilte rett til topps i Extra og sikret seg toppremien på 2 millioner kroner.
Ei heldig dame fra Bergen hadde hellet med seg og vant toppremien på over 2 millioner kroner i Joker lørdag kveld.
Slik som forrige helgs Lotto-millionær, skulle kvinnen i 20-åra rett ut og fylle full tank på bilen med god samvittighet - hun og tre andre spillere delte nemlig den gjeve Lotto-potten.
Det ble jubel i nord etter at den nasjonale Eurojackpot-millionen ble delt ut fredag kveld. Ei glad dame fra Hammerfest kan nå kalle seg for nybakt Eurojackpot-millionær.
Fredag er dagen for Nabolagets hovedtrekning. Da vinner over 10 000 spillere smått og stort på adressen sin, og én heldig spiller vinner 1 million. For fire uker siden gikk millionen til Kongsvinger - det gjorde den denne gangen også.
Fredag spiller Norge privatlandskamp mot Slovakia på Ullevaal. Erling Braut Haaland og to andre profiler er tilbake etter skadeavbrekk.
Med hundrevis av ferske Eurojackpot-millioner på konto, er østlandskvinnen i ferd med å innse at livet aldri blir helt det samme. Hun er samtidig glad for oppfølgingen hun har fått i dagene etter storpremien.
En mann i 50-årene fra Oslo vant 2,3 millioner i Joker. Han fikk skjelven og gikk ut med bikkja i stedet for å se på trekningen på TV.
Det ble dobbelt norsk i Vikinglotto 23.mars: Én heldig trønder kan nå vente seg drøye 55,3 millioner kroner etter at han ble alene om å ta 1. premiepotten i Vikinglotto. Det ble også en norsk 2.premie.
Med telefonen avslått tirsdag kveld, fikk ikke mannen med seg at han var trukket ut som Extra-kandidat. Først dagen derpå fikk han millionbeskjeden fra Norsk Tipping.
Kvinnen fra Aurdal skulle egentlig bare levere Lotto der hun satt hjemme med mobilen. Et par Flax-lodd ble imidlertid med på kjøpet—og på ett av dem ventet faktisk toppremien.
To heldige spillere delte Lotto-potten 19. mars og får med det over 7 millioner kroner hver i premie. Nytt hus, dyrt drivstoff og en nyervervet parkeringsbot er blant formålene det nå drysses premiepenger over.
Litt startvansker til tross ble lørdagens Joker-kandidat nesten millionær: Han kan nå glede seg over en premiesum på over 900 000 kroner.
Det er kanskje ikke så rart at man blir både varm i toppen og ør i kroppen når en får servert følgende beskjed en fredag kveld: Gratulerer - du har vunnet 436 millioner kroner.
Det var en storfornøyd vinner som tok Telefonen fra Hamar da den gikk i retning Drøbak 18. mars. Nå er en heldig mann derfra 1,1 millioner kroner rikere etter at han sikret seg ikke én, men to premier i Nabolaget.
Onsdag 16. mars var det en mann i 30-årene som ble trukket ut som Joker-kandidat. Mannen klatret stødig til toppen av premiestigen og endte opp med 2,2 millioner kroner.
Ingen gjettet seg frem til vinnertallene i Vikinglotto denne onsdagen. Potten vil derfor legge på seg, og 23. mars vil den ligge på ca. 55 millioner kroner.
Tirsdagens Extra-kandidat var en kvinne fra Fredrikstad, og hun kunne innkassere 1 350 000 kroner.
Lørdag 12. mars var det hele sju spillere som klarte å gjette vinnerrekka i Lotto. En av spillerne hadde til og med to vinnerrekker og får dermed to premieandeler. I tillegg overrasket vi en hoppende glad 50-årsjubilant med tidenes bursdagsgave.
Det ble tett på millionen, men Joker-kandidaten fra Harstad havnet ett trinn unna. Hun er nå 898 000 kroner rikere etter hun akkurat rakk å få med seg trekningen på fjernsyn lørdag 12. mars.
Det ble premiedryss i Eurojackpot denne fredagen. Den nasjonale tilleggspremien på 1 million kroner gikk til en andelsbank, noe som betyr at det i utgangspunktet er 10 heldige spillere som nå får 100 000 kroner hver.
Fredag 11. mars var det seks nabolag rundt om i landet som fikk store og små premier. Kveldens hovedvinner var en mann i 60- årene fra Moss som ble svært overrasket over å høre at han vant 1 million kroner.
Ingen, verken i inn- eller utland, sikret seg 1. premiepotten onsdag 9. mars. Dermed legger den på seg noen millioner frem til neste trekning 16. mars.
Over tre millioner lå klare på toppen av stigen da Hans Petter Ringstad (48) fra Hareid ble Joker-kandidat og fikk sjansen til å begi seg ut på premieklatring. Jokeren spratt fram allerede på tredje tall.
Kveldens Extra-kandidat hadde hellet med seg, fant tre riktige tall, og gikk dermed helt til topps på premiestigen. En mann fra Troms og Finnmark kan nå slippe jubelen løs, da han vant to millioner kroner.
Det var en hes oslomann som tok telefonen mandag morgen. Trettiåringen hadde tilbrakt helgen nede for telling etter at han i helga vant en av toppremiene i Flax for Livet: 10 000 kroner i måneden i 10 år.
Det var kun én Lotto-spiller som hadde alle de sju rette tallene - og han stakk av med over 14,3 millioner kroner.Foto: Norsk Tipping
En kvinne fra Nordland ble trukket ut som lørdagens Joker-kandidat - og vant 663 000 kroner.