nabolagetvinnerhistorie

Nabolaget: Hans Petter og naboene vant 100 000 hver

Hans Petter Larsen (bildet) og fire andre naboer fra His vant 100 000 kroner hver i Nabolaget.- Jeg har spilt Nabolaget siden starten, sier Larsen fornøyd.

VINNER: Hans Petter Larsen (bildet) og fire andre naboer fra His vant 100 000 kroner hver på fredag. I tillegg vant en heldig vinner en million kroner.
Norsk Tipping
Publisert:16. oktober 2015Endret:2. januar 2023

- Jeg har spilt Nabolaget siden starten, og såfremt jeg har husket å levere har jeg levert på nett, sier Hans Petter Larsen (43) fra His. Han er en av de fem nærmeste naboene av Nabolaget-hovedvinner Tor Harald Jenssen som selv hadde levert Nabolaget denne uken, og dermed vant 100 000 kroner hver.

Gratulerer
- Takk! Jeg er jo født og oppvokst på His, ikke så langt fra hvor jeg bor nå, og det var jo ekstra hyggelig at det skulle slå til her, sier Larsen glad. Han er godt kjent både med His og med Nabolaget.
- Jeg synes det er et veldig kult spill. Jeg liker konseptet til Nabolaget så godt. Det fenget med med en gang. Det er klart at jeg har jo akkurat vunnet 100 000 kroner, så det skulle vel bare mangle om jeg ikke likte det, sier han og ler. 

Skal du gjøre noe gøy med premien?
- Jeg bor i et gammelt hus og driver og pusser litt på det, så det er alltids noe å bruke penger på. Vi har også fire barn, så det kan nok hende det drypper litt på dem også, sier Hans Petter Larsen.

Line Halmøy Lillejord fra His var også svært fornøyd med å vinne i Nabolaget.
- Nei så gøy! Dette er jo helt utrolig! Jeg spilte for noen dager siden, og sa under middagen til kollegaene mine at jeg hadde levert Nabolaget, og at det ikke hadde gjort noe om dere ringte, og så ringer dere og forteller at jeg har vunnet 100 000 kroner! Det er jo så kult, sier hun og ler.

37-åringen var glad for premien for hjemme er det full fart med husoppussing.
- Vi har akkurat pusset opp sokkelen i huset vårt, men nå blir det nok kjøkkenoppussing også. Dette er jo så flaks, og helt fantastisk, sier Line Halmøy Lillejord fra His fornøyd.


En 73-åring fra His som var på tur i Thailand men ønsket å være anonym var også en av fredagens heldige Nabolaget-spillere.
- Heisann, dette var ikke verst! Jeg har aldri prøvd Nabolaget før, men jeg får nyhetsbrev fra dere og der sto det litt om dette spillet. Jeg tenkte jeg skulle prøve det og det var ikke dumt, sier den 73-år gamle mannen fra His på telefon fra Thailand. Mannen er også en av de fem Nabolagetvinnerne i His som er nærmeste nabo til millionvinneren, og hver vant 100 000 kroner.

Her kan du sjekke trekningsresultatet for Nabolaget.

Spill Nabolaget her

Til uken kommer TV2 til His for å lage innslag til neste ukes Eurojackpotsending.

Det har så langt ikke lykkes Norsk Tipping å oppnå kontakt med de to siste Nabolagetvinnerne som vant 100 000 kroner på His.



 

Vinnersjanse Nabolaget

Vinnersjansen for daglig hovedpremie i Nabolaget tar utgangspunkt i omsetning. Denne kan variere, men i snitt er det en ukentlig omsetning på mellom 4 og 4,5 millioner kroner. Det tilsier mellom 80 000 og 90 000 deltakelser. Når én av disse skal trekkes ut, gir det en vinnersjanse på ca. 1:90.000 per deltakelse. De øvrige Nabolaget-vinnerne (som kan vinne 100 000, 10 000, 1000 eller 50 kroner), fastsettes i rekkefølge på grunnlag av geografisk avstand fra hovedvinneren. Vinnersjansen for disse premiegruppene påvirkes av antall deltakelser, antall spillere og ulikheter i bebyggelsesstruktur innenfor et gitt geografisk område.

  • Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 640 144

  • Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 52

  • Antall millionærer i 2024: 52

  • Høyeste premieutbetaling i 2024: 1 000 000 kr.

Aldersgrense 18 årHjelpelinjen.no

Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her
Relaterte artikler