Overrasket Joker-kandidat på ferie
En Askøyværing vant solid på Joker lørdag og kammet hjem nesten en million.
Lørdagens Joker-kandidat ble Jim Martin Hilleren fra Askøy. Han er på ferie i Spania, og Ask valgte derfor for mannen.
Det ble desverre bom på de to første tallene for lørdagens Joker-kandidat, men han vant likevel 957.000 kroner.
- Nå ble jeg veldig overrasket. Det kan hende det blir litt ekstra på ferie nå, sier mannen fornøyd.
- Jeg har masse barn og barnebarn, så det finnes alltid noe å bruke pengene på, sier mannen fornøyd.
Vi gratulerer!
Ettersom lørdagens Joker-kandidat ikke gikk helt til topps, betyr det at overskuddet fra potten i denne trekningen overføres til onsdagens Joker-trekning.
Dermed blir det en fet pott på onsdag - på ca. 2,5 millioner kroner!
(Vinnersjanse: 1:5,4 mill. per rekke. Sjansen for å bli trukket ut som førstepremievinner i Joker er onsdager på ca. 1:300.000. På lørdager er sjansen ca. 1:500.000.)
Vinnersjanse Joker
Lotterispillet Joker er basert på spillerkortnummeret, og det er trekning to ganger ukentlig - i forbindelse med Lotto-trekning lørdag og Vikinglotto-trekning onsdag. Førstepremievinneren trekkes tilfeldig ut blant alle som har spilt i hver spilleomgang. Sannsynligheten for å bli trukket ut har derfor en sammenheng med hvor mange som deltar. Tar vi en gjennomsnittslørdag, ligger antall deltakere på ca. 550 000. Det betyr at sannsynlighet for å bli trukket ut lørdag er ca. 1:550 000. For en gjennomsnittsonsdag, ligger derimot antall deltakere på ca. 300 000, som da gir en vinnersjanse onsdag på ca. 1:300 000.
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 3 225 964
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 104
Antall millionærer i 2024: 72
Høyeste premieutbetaling i 2024: 4 852 000kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her