U21-gutta kjemper om EM-plass

U21-landslaget tapte 2-0 i EM-playoff-kampen mot Serbia fredag. I kveld er det returkamp i Drammen. Kan de norske spillerne recvansjere seg og ta seg til EM-sluttspillet?

EM: Norges U21-landslag tapte 2-0 mot Serbia i den første EM-playoff-kampen. Tirsdag denne uka er det klart for returoppgjør i Drammen.
Norsk Tipping
Publisert:14. november 2016Endret:2. januar 2023

Etter 3-0-seier mot Kasakhstan på bortebane for en drøy måned siden, sikret Norge U21 seg andreplassen i sin gruppe i EM-kvalifiseringen.

Serbia ble neste motstander ut for Norges U21-gutter. Serbia er et offensivt godt lag og endte på andreplass i gruppe to, kun ett poeng bak gruppevinner Italia. Verdt å legge merke til er at Serbia endte med 17-4 i målforskjell på hjemmebane i EM-kvalifiseringen.

 

Tap i første oppgjør

U21-laget var først samlet i Wien hvor de forberedte seg til de to playoff-kampene mot Serbia. Norge tapte kampen på fremmed gress 2-0 og en skuffa landslagstrener uttalte dette til fotball.no etter kampen.

-  Vi er skuffa over resultatet, men vi er bare halvveis. Vi kan snu dette, sier U21-trener Leif Gunnar Smerud.

Spill på Langoddsen her!

Norge fikk en dårlig start på kampen foran 8450 tilskuere og slapp inn det første målet allerede etter seks minutter. Like etter fikk Real Madrid-spiller Martin Ødegaard en sjanse til å utligne, men ballen skled av pannen hans.


Returkamp på Marienlyst

Tirsdag 15.novemberer det returkamp på Marienlyst stadion i Drammen klokken 19.00.

Spill på returkampen mens den pågår her!

Landslagstrener Smerud uttalte til fotball.no at kampen mot Serbia var en sjansemessig godkjent kamp. Både han og kaptein Ole Selnæs var enige om at de slapp inn to enkle mål og at Norge var fullt på høyde med serberne i Beograd. 

Kampen mellom Norge og Serbia ser du på Eurosport Norge eller på Dplay klokken 19.00.

Relaterte artikler