nabolaget

Didrik Solli Tangen er sommervikar i Nabolaget

- Kjempeartig å være med i en gledesproduksjon som dette!

SOMMERVIKAR: Marthe Sveberg har fått med seg Didrik Solli Tangen som kompanjong.Pernille Storholm Skaret
Forfatterbilde Norsk TippingPernilleStorholm SkaretPublisert:8. juli 2015Endret:2. januar 2023

- Det er jo bare blide mennesker å se, sier programleder og artist Didrik Solli Tangen som er strålende fornøyd med årets sommerjobb.

I et par uker skal han reise rundt i Norge sammen med Nabolaget for å møte vinnere i spillet og lage reportasjer fra vinnernabolagene til Nabolagets TV-trekning.

Denne uka er han i Fredrikstad hvor han sjekker ut hvor musikalske folka der er og om det virkelig alltid «årnær sæ» i byen. I tillegg er han med på å lage en hyggelig reportasje hos forrige ukes Nabolaget-millionær Rolf Gunnar Edvardsen.

Artikkelen fortsetter under bildet.

 

Didrik Solli Tangen, millionvinner Rolf Gunnar Edvardsen fra forrige ukes trekning og Marthe Sveberg på opptak i Fredrikstad. Foto: Pernille Storholm Skaret

- I Nabolaget skal du overraske ferske millionærer. Hva hadde du sjøl gjort om du vant en million kroner?

- Da tror jeg at jeg hadde betalt ned deler av huslånet og så hadde jeg kjøpt en sinnsykt fet bil. En Porche GT 3 hadde ikke vært feil, sier Didrik.

- Hvis dine naboer skulle beskrive deg, hva tror du de hadde sagt?

- Jeg bor i en boligblokk i Oslo, så det er litt begrenset hvor mye kontakt vi naboene har, men det er god stemning i blokka. Jeg liker jo å spille høy musikk og synge sånn i tolv-ett-tida på dagen, så kanskje jeg får satse på at de fleste er på jobb akkurat da, sier han

Ellers kan det jo tenke seg at naboene setter pris på en gratiskonsert med Didrik Solli Tangen hver dag klokka 12!

Sjekk hvordan Didrik klarer seg som sommervikar i Nabolaget på TV 2 klokka 19.30 førstkommende fredag.

Vinnersjanse toppremie 1:antall deltakelser.

 

Vinnersjanse Nabolaget

Vinnersjansen for daglig hovedpremie i Nabolaget tar utgangspunkt i omsetning. Denne kan variere, men i snitt er det en ukentlig omsetning på mellom 4 og 4,5 millioner kroner. Det tilsier mellom 80 000 og 90 000 deltakelser. Når én av disse skal trekkes ut, gir det en vinnersjanse på ca. 1:90.000 per deltakelse. De øvrige Nabolaget-vinnerne (som kan vinne 100 000, 10 000, 1000 eller 50 kroner), fastsettes i rekkefølge på grunnlag av geografisk avstand fra hovedvinneren. Vinnersjansen for disse premiegruppene påvirkes av antall deltakelser, antall spillere og ulikheter i bebyggelsesstruktur innenfor et gitt geografisk område.

  • Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 640 144

  • Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 52

  • Antall millionærer i 2024: 52

  • Høyeste premieutbetaling i 2024: 1 000 000 kr.

Aldersgrense 18 årHjelpelinjen.no

Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her
Relaterte artikler