Får vi gull i VM-innspurten?

Norges skiskyttere har sanket to sølv og en bronsemedalje i VM så langt. Mot helga venter flere medaljesjanser. 

VM: Det er i Hochfilzen i Østerrike årets skiskytter-VM arrangeres.
Norsk Tipping
Publisert:13. februar 2017Endret:2. januar 2023

VM i Hochfilzen i Østerrike nærmer seg slutten. De norske utøverne har levert alt fra meget bra til mindre bra. Heldigvis er det flere muligheter for både medaljer og gode plasseringer. 

Medaljeoversikt

Tyskland leder foreløpig medaljestatistikken med tre gull og ett sølv. På annen- og tredjeplass finner vi Frankrike og Tyskland, før Norge på fjerdeplass kan vise til to sølv og en bronsemedalje. 

Johannes Tingnes Bø står for begge Norges sølvmedaljer i 10 kilometer sprint og 12,5 kilometer jaktstart. Ole Einar Bjørndalen fikk bronse på jaktstarten. 

Nye muligheter 

Selv om mesterskapet har foregått ei uke, er det fortsatt gode muligheter til å gå fort på ski og skyte feilfritt. Torsdag er det 20 kilometer for menn.

Blir det VM-gull til Norge? Spill på VM i skiskyting her!

Det har vært usikkerhet rundt Emil Hegle Svendsen etter at han kollapset etter lørdagens sprint. Nå ser det ut til at trønderen går torsdagens renn etter å ha stått over søndagens jaktstart.

Fredag skal kvinnene ut i stafett, før herrene følger opp med stafett lørdag. Søndag avsluttes VM med fellesstart for begge kjønn.

Spill på Liveoddsen underveis her!

Svake resultater på kvinnesiden

For kvinnes del, har ikke VM vært en stor suksess hittil i mesterskapet. Norge var blant favorittene under mixed stafetten, men Eckhoff måtte ut i strafferunden. Hun gikk godt på ski, men skjøt seg til slutt ned til en 13. plass. Hun ble nummer 30 i jaktstarten.

Andre norske resultater på kvinnesiden er ikke til å skryte voldsomt av, da neste norske kvinne kom på 45. plass på resultatlisten i sprinten. 

Likevel har også kvinnene mulighet til å prestere gode resultater i de resterende løpene.

Har du troen på Eckhoff og damene? Spill på Langoddsen her!

Slik ser resten av VM-programmet ut:

Torsdag 16. februar:kl. 14.30 20 kilometer individuell - menn Fredag 17. februar: kl. 14.45 Stafett (4 x 6 kilometer) - kvinner Lørdag 18. februar:kl. 14.45Stafett (4 x 7,5 kilometer) - menn Søndag 19. februar:kl. 11.3012,5 kilometer fellestart - kvinner  kl. 14.45

15 kilometer fellestart – menn 

 

Relaterte artikler