Hvem kan banke RBK?
Favorittene innfridde i eliteserieåpningen. Følger de opp i den andre runden?
Eliteserien startet opp i helga og for de største favorittene endte det med tre poeng.
Odd leverte lenge en meget god kamp på Lerkendal, men etter en snau time sa det slutt. Da slo eliteseriens farligste duo til. Pål André Helland skaffet seg rom på kanten, før han slo inn på bakre til Nicklas Bendtner.
Den danske superspissen gjorde det alle forventer av ham, og stanger trønderne i føringen.
Se høydepunktene fra kampen i videovinduet øverst eller her!
Rosenborg så seg aldri tilbake og vant 3-0.
LSK-opptur
Onsdag gjester de nyopprykkede Sandefjord, som så ut til å få en kanonstart på sesongen. Nyinnkjøpte Flamur Kastrati headet Sandefjord i føringen på Åråsen etter 22 minutter. Scoringen så lenge ut til å bli avgjørende i 100 årsmarkeringen på Åråsen.
Tre minutter før slutt utlignet Michal Skoda før Aleksander Melgalvis avgjorde i Lillestrøms på overtid.
Lillestrøm på sin side skal måle seg mot Molde som vant åpningskampen borte mot Kristiansund.
Ohi i storform
Ohi Omoijuanfo scoret tre ganger i Stabæks 3-1-seier mot Aalesund. Med det da ga han Aalesund en blytung start på årets sesong. Neste scoringsmulighet for Ohi er borte mot Sogndal, som endte poengløse i seriepremieren.
Sarpsborg 08 som er er spådd en lysende sesong, kom tidlig under mot Sogndal, men tre scoringer den siste timen sikret tre poeng.
Slik spilles den andre eliteserie-runden:
05.04Sandefjord19.00RosenborgMAX Molde19.00LillestrømEurosport Norge Aalesund19.00Sarpsborg 08 Odd19.00Kristiansund BK Sogndal19.00Stabæk 06.04Brann19.00StrømsgodsetMAX Haugesund19.00VålerengaEurosport Norge Viking19.00Tromsø