jokervinnerhistorie

Full Joker-jubel i Høyanger

- Det er ikke mulig?, utbrøt onsdagens Joker-kandidat da Norsk Tipping ringte. Noen minutter senere ble han millionær.

FULL KLAFF: Det kunne ikke gått bedre i Joker for Jan Nidar Haukereid, som onsdag 3. juni innkasserte over 2,2 millioner kroner.
Forfatterbilde Norsk TippingIda GlorvigenHanstadPublisert:3. juni 2015Endret:2. januar 2023

Jan Nidar Haukereid fra Høyanger i Sogn og Fjordane var allerede fra start sikret 450.000 kroner. På toppen lå 2.251.000 kroner.

- Jeg er fornøyd uansett hvordan det går, sa han før spillet startet.

- Men blir det skikkelig storgevinst blir det både tur til Aruba og oppussing av huset, la han til.

Spill Joker her!

Nervepirrende

Haukereid, som fikk tallene 6-4-2-7 og 3 å spille om, klatret sakte men sikkert oppover på premiestigen.

Da han hadde kommet til tall nummer fire og en premie på vel 1,6 millioner kroner, stoppet han opp for å tenke. Hadde han da valgt feil hadde han sust nesten 600.000 ned.

Riktignok valgte han å stå løpet ut, og gikk ned på tallet 6. Der lå 1, og dermed ble den heldige Joker-kandidaten 2.251.000 kroner rikere.  

Planen klar

- Dette kunne jo ikke ha gått bedre, sier Haukereid til Norsk Tipping like etter at han har blitt millionær.

- Jeg klarer nesten ikke å tro det, legger han lattermildt til.

Han sier videre at det nå blir både tur til Aruba og oppussing av hus.

- Også ligger nok den gamle Volvoen min tynt an, avslutter den glade vinneren.

(Vinnersjansen er 1:300.000 per rekke)

Vinnersjanse Joker

Lotterispillet Joker er basert på spillerkortnummeret, og det er trekning to ganger ukentlig - i forbindelse med Lotto-trekning lørdag og Vikinglotto-trekning onsdag. Førstepremievinneren trekkes tilfeldig ut blant alle som har spilt i hver spilleomgang. Sannsynligheten for å bli trukket ut har derfor en sammenheng med hvor mange som deltar. Tar vi en gjennomsnittslørdag, ligger antall deltakere på ca. 550 000. Det betyr at sannsynlighet for å bli trukket ut lørdag er ca. 1:550 000. For en gjennomsnittsonsdag, ligger derimot antall deltakere på ca. 300 000, som da gir en vinnersjanse onsdag på ca. 1:300 000.

  • Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 3 225 964

  • Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 104

  • Antall millionærer i 2024: 72

  • Høyeste premieutbetaling i 2024: 4 852 000kr.

Aldersgrense 18 årHjelpelinjen.no

Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her
Relaterte artikler