Joker-kandidaten: - You made my day!
Lørdag 15.08 var det en kvinne i 50-årene fra Oslo som ble trukket ut som Joker-kandidaten.
Joker-kandidaten var tirsdag kveld en heldig kvinne i 50-årene fra Oslo. Hun kunne ikke være med på sendingen, så det var Ask som tok jobben med å ta valgene for kvinnen.
Joker`n dukket opp
Det drøyde ikke lenge før Joker`n kom på besøk. Allerede på det andre tallet dukket den opp. Det betyr at kvinnen nå er over 2 millioner kroner rikere.
Kvinnen spilte på følgende tall: 6 - 5 - 8 - 0 - 9
Vinneren var mistenksom da vi ringte, og trodde det hele var en spøk. Etterhvert fikk gikk det opp for kvinnen at det var virkelig.
- You made my day! Dette er den fineste telefonen jeg har fått, sier en lykkelig vinner.
Kvinnen har allerede planen klar for hva pengene vil gå til.
- Det kommer til å gå til ny leilighet, sier hun.
Vi gratulerer!
Du kan lese om flere med Joker-lykke her.
Fjerde på rad
Dette er fjerde Joker-trekningen på rad hvor Joker`n kommer på visitt. På onsdag er det nye muligheter, og vi håper Joker`n på nytt kommer på besøk.
Her finner du trekningsresultatene for Joker
(Vinnersjansen er 1:300.000 per rekke)
Vinnersjanse Joker
Lotterispillet Joker er basert på spillerkortnummeret, og det er trekning to ganger ukentlig - i forbindelse med Lotto-trekning lørdag og Vikinglotto-trekning onsdag. Førstepremievinneren trekkes tilfeldig ut blant alle som har spilt i hver spilleomgang. Sannsynligheten for å bli trukket ut har derfor en sammenheng med hvor mange som deltar. Tar vi en gjennomsnittslørdag, ligger antall deltakere på ca. 550 000. Det betyr at sannsynlighet for å bli trukket ut lørdag er ca. 1:550 000. For en gjennomsnittsonsdag, ligger derimot antall deltakere på ca. 300 000, som da gir en vinnersjanse onsdag på ca. 1:300 000.
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 3 225 964
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 104
Antall millionærer i 2024: 72
Høyeste premieutbetaling i 2024: 4 852 000kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her