Joker-millionær: - Hva i all verden?
På andre juledag gikk en kvinne fra Narvik helt til topps i Joker, og vinneren var naturligvis veldig fornøyd med den forsinkede "julegaven".
Takket være en Joker hun leverte hos Narvesen på Narvik storsenter på selveste julaften ble det en ekstra julaften på kvinnen fra Narvik.
- Hva i all verden? Hva sier du? Det er jo kjempeflott, var reaksjonen da Norsk Tipping fortalte henne at hun hadde blitt trukket ut som Joker-kandidat og allerede var sikret 551.000 kroner.
Den heldige spilleren ble såpass satt ut av det hele at hun lot Embla ta valgene om å gå opp å ned på tallene hun fikk utdelt, som denne gangen var 5, 9, 0, 7 og 7. Maskinen tok som alltid de mest logiske valgene, og på hvert eneste valg klatret kvinnen oppover på premiestigen.
Med andre ord gikk hun til topps og sikret seg toppremien på 2.755.000 kroner.
Planen klar
Kvinnen, som før spillet hadde startet understreket at hun var fornøyd uansett utfall, ble naturligvis veldig glad for å bli Joker-millionær.
- Nå har drømmen gått i oppfyllelse. Dette er helt fantastisk. Det er nesten så jeg ikke tror det er sant. Både jeg og mannen min er helt skjelvne, sier hun og ler.
Den heldige spilleren har allerede funnet ut hva en del av pengene skal gå til.
- Jeg er veldig glad i å reise, så nå blir det nok noen turer til sydligere strøk. For øvrig kommer det til å dryppe litt på familien, sier hun.
Sjekk om du har vunnet i Joker
Mange vinnere
Andre juledag var det også mange andre som stakk av med premie i Joker.
Blant annet ble det delt ut fem premier på 98.675 kroner for fem rette.
Det ble også delt ut over 200 premier på 2.500 kroner for fire rette, over 4.200 premier på 170 kroner for tre rette og nesten 37.500 premier på 30 kroner for to rette.
(Vinnersjanse toppremie Joker lørdag: 1:500.000)
Vinnersjanse Joker
Lotterispillet Joker er basert på spillerkortnummeret, og det er trekning to ganger ukentlig - i forbindelse med Lotto-trekning lørdag og Vikinglotto-trekning onsdag. Førstepremievinneren trekkes tilfeldig ut blant alle som har spilt i hver spilleomgang. Sannsynligheten for å bli trukket ut har derfor en sammenheng med hvor mange som deltar. Tar vi en gjennomsnittslørdag, ligger antall deltakere på ca. 550 000. Det betyr at sannsynlighet for å bli trukket ut lørdag er ca. 1:550 000. For en gjennomsnittsonsdag, ligger derimot antall deltakere på ca. 300 000, som da gir en vinnersjanse onsdag på ca. 1:300 000.
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 3 225 964
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 104
Antall millionærer i 2024: 72
Høyeste premieutbetaling i 2024: 4 852 000kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her