jokervinnerhistorie

Jokeren ordnet opp for Rune

Det ble bom på både en 2-er og en 7-er, men så dukket jokeren opp og reddet i land en Joker-premie på nesten to millioner kroner til Rune Devold.

JUBEL: Programleder May Lisbeth Midtgård Myrvang jublet sammen med Rune Devold da jokeren sendte Trondheim-mannen til topps på premiestigen.
Forfatterbilde Norsk TippingAtle OnsrudJensenPublisert:28. januar 2015Endret:2. januar 2023

Rune Devold fra Trondheim hadde akkurat sjekket inn på Toftemo Turiststasjon på Dovre da vi ringte og fortalte at han var trukket ut som førstepremievinner i Joker onsdag 28. januar.

Jobbreise

- Jeg står foran noen jobbdager i Dovre og Lesja kommuner, spennende nok i seg selv, men dette var jo virkelig moro, sa 65-åringen.

Han er selvstendig næringsdrivende og jobber med å gi råd til kommuner om utvikling og drift av pleie- og omsorgssektoren.

- Det er en veldig interessant jobb hvor jeg treffer mange hyggelige mennesker. Jeg har ingen planer om å pensjonere meg, sa Trondheim-karen.

To "ulogiske" bom

Han gikk til opp/ned-valgene med en inngangspremie på 390.000 kroner. Han traff på det første tallet, men så ble det to bom - selv om han logisk nok valgte opp på en 2-er og ned på en 7-er. Dermed så topp-premien på nesten to millioner kroner ut til å være langt unna.

Men på det fjerde tallet dukket jokeren opp, og dermed er Rune Devold 1.949.000 kroner rikere.

- Det var fantastisk. Nå blir det nok noen ønsker fra mine to barn, og selv kunne jeg godt tenke meg en ny TV på hytta, humret den blide Joker-millionæren etter trekningen.

Han spilte en 5-ukers Joker hos Coop Mega på Oppdal i romjula, og dette var spillets siste gyldige uke.

 

Vinnersjanse Joker

Lotterispillet Joker er basert på spillerkortnummeret, og det er trekning to ganger ukentlig - i forbindelse med Lotto-trekning lørdag og Vikinglotto-trekning onsdag. Førstepremievinneren trekkes tilfeldig ut blant alle som har spilt i hver spilleomgang. Sannsynligheten for å bli trukket ut har derfor en sammenheng med hvor mange som deltar. Tar vi en gjennomsnittslørdag, ligger antall deltakere på ca. 550 000. Det betyr at sannsynlighet for å bli trukket ut lørdag er ca. 1:550 000. For en gjennomsnittsonsdag, ligger derimot antall deltakere på ca. 300 000, som da gir en vinnersjanse onsdag på ca. 1:300 000.

  • Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 3 225 964

  • Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 104

  • Antall millionærer i 2024: 72

  • Høyeste premieutbetaling i 2024: 4 852 000kr.

Aldersgrense 18 årHjelpelinjen.no

Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her
Relaterte artikler