Favorittseire i kveld også?

Bayern og Barcelona innfridde - dog ikke uten å slite for det - favorittstempelet i tirsdagens Champions League-kvartfinaler. Gjør Real Madrid og Paris SG det samme i kveld?

Forfatterbilde Norsk TippingAtle OnsrudJensenPublisert:4. april 2016Endret:2. januar 2023

Champions League er altså i kvartfinale-modus denne uken. Kvartfinalene er som vanlig delt i to, to kamper tirsdag og to kamper onsdag.

Tirsdagens kamper endte med to favorittseire, selv om verken Barcelona eller Bayern på noen som helst måte kan være sikre på avansement.

Tirsdag 5.april

  • Barelona - Atletico Madrid 2-1. Atletico kom til Barcelona med en klar plan, og var på vei til å lykkes. Fernando Torres ga gjestene ledelsen i 1. omgang, men et snaut kvarter senere var han utvist etter to gule kort. Dermed ble det en lang 2. omgang for Atletico, som med ti mann måtte se Suarez score to ganger for Barcelona. Så får vi se om 2-1 holder når returoppgjøret spilles onsdag 13. april.

  • Bayern München - Benfica 1-0. Bayern gikk ut for fullt og fikk et tidlig mål ved Vidal. Men tyskerne kom seg ikke videre, og utover i 2. omgang kom Benfica stadig mer med. Det betyr at ingenting er avgjort foran returen i Lisboa neste onsdag.

Onsdag 6. april

  • Wolfsburg - Real Madrid. Blir det stopp for Wolfsburg-eventyret nå? Fjorårets sølv-lag i Bundesliga er langt unna å kunne nå Champions League neste sesong og tapte 0-3 borte for Leverkusen i helgen. Wolfsburg hadde vel også på papiret den ganske enkleste veien til kvartfinalen. Belgiske Gent ble slått 3-2 borte og 1-0 hjemme. Nå er det andre boller. Real Madrid vet hva dette handler om og viste styrke, kløkt og kraft da Barcelona ble slått 2-1 på bortebane lørdag. Zidanes lag er den største kvartfinalefavoritten, og det skal vel mye til om de ikke innfrir.

  • Paris Saint-Germain - Manchester City. Den meste åpne kvartfinalen, men likefullt med Zlatan Ibrahimovic & co. som klare oddsfavoritter. De slo begge ut lag fra gruppe G i 8-delsfinalen. City banket gruppevinner Dynamo Kiev 3-1 borte, og kontrollerte hjemmekampen til 0-0. PSG slo på sin side gruppetoer Chelsea. Det ble 2-1 både i Paris og London, og PSG viste styrke. Men City er antagelig et knepp eller to bedre enn Chelsea denne sesongen - så avgjort på forhånd er det definitivt ikke.

Returkampene spilles i neste uke.

Langoddsen: Spill på Champions League-kvarttfinalene før kampstart

Liveoddsen: Spill på kampene når de er i gang

Tipping: Onsdagens kvartfinaler er på Midtukekupongen - frist onsdag kl.18.25

Relaterte artikler