Nabolaget-millionen gikk til Østfold - igjen!
På første juledag ble Rakkestad trukket ut som hovednabolag. Bente Gehrken kan nå kalle seg Nabolaget-millionær!
Selv om julegavene har blitt pakket opp, så vanker det litt ekstra julestemning på et heldig nabolag i Østfold.
25. desember ble nemlig et nabolag i Rakkestad trukket ut som hovednabolag i spillet Nabolaget.
Sjekk resultatet fra trekningen her!
Hovedvinneren ble Bente Gehrken, og hun får snart 1 million kroner på kontoen.
- Nei? Hva? Er det sant? Dette må være tull, var hennes første reaksjon.
Da det begynte å synke inn at hun faktisk hadde blitt millionær, ble det mye latter i telefonen.
- Dette var litt av en julepresang. Jeg er helt svett jeg. Nå vet jeg ikke hva jeg skal si jeg. Guri malla! Jeg har aldri vunnet mer enn 50 kroner. Nå blir det litt ekstra feiring her, sier hun og forteller at hun er på familieselskap.
Bente forteller at hun begynte å spille Nabolaget da et nabolag i Rakkestad vant tidligere i år.
- Nå blir det ferietur og kanskje et nytt bad. Dette er helt utrolig. Tusen, tusen takk!
I tillegg til hovedvinneren, får fem av Bentes nærmeste naboer, som har spilt, 100.000 kroner hver, mens 10 spillere får 10.000.
Kvinnen ble Østfolds tolvte Nabolaget-millionær. Østfold er dermed fylket med aller flest Nabolaget-millionærer. Og ikke nok med at de har tolv millionærer. Det er veldig mange av millionærenes spillende naboer som også har vunnet.
Se mer statistikk rundt Nabolaget på vinnerøyeblikk.no.
Dette er andre gangen Rakkestad stikker av med hovedgevinsten.
Per Arne fra Rakkestad og flere av naboene hans var så heldige at de vant i to nabolag i september. Rakkestad fikk nær sagt full pott da de faktisk vant i to av seks Nabolaget-trekninger.
Les også: Rakkestad-naboer feiret dobbel seier på TV
Mange vinnere
Det blir ikke bare god stemning i Rakkestad. Det er også trukket ut fem andre nabolag, hvor hovedvinneren vinner 100.000 kroner.
Disse nabolagene befinner seg i:
Oslo
Moen i Målselv
Frogner i Sørum
Oslo
Hauglandshella i Askøy
Vinnersjansen for hovedpremiene i Nabolaget er 1:antall deltakelser per trekning.
Vinnersjanse Nabolaget
Vinnersjansen for daglig hovedpremie i Nabolaget tar utgangspunkt i omsetning. Denne kan variere, men i snitt er det en ukentlig omsetning på mellom 4 og 4,5 millioner kroner. Det tilsier mellom 80 000 og 90 000 deltakelser. Når én av disse skal trekkes ut, gir det en vinnersjanse på ca. 1:90.000 per deltakelse. De øvrige Nabolaget-vinnerne (som kan vinne 100 000, 10 000, 1000 eller 50 kroner), fastsettes i rekkefølge på grunnlag av geografisk avstand fra hovedvinneren. Vinnersjansen for disse premiegruppene påvirkes av antall deltakelser, antall spillere og ulikheter i bebyggelsesstruktur innenfor et gitt geografisk område.
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 640 144
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 52
Antall millionærer i 2024: 52
Høyeste premieutbetaling i 2024: 1 000 000 kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her