Nabolaget-vinner: - Dette er jo fantastisk!
Det var som vanlig mange lykkelige vinnere i Nabolaget og en av de heldige vinnerne av 100 000-kroner var Thor-Raymond Oldernes fra Borgen.- Nå skal jeg pinadø ta en ekstra konjakk i kveld. Dette er jo fantastisk, sa den glade vinneren.
Fredag 31. mars var det i tillegg til millionvinneren fra Oslo også millionvinnere fra fem andre nabolag:
De andre Nabolagene ligger i:
Borgen
Storsteinnes
Askim
Ålesund
Bergen
Slik reagerte 100.000-kronersvinnerne i Nabolaget:
Thor-Raymond Oldernes (50) fra Borgen:
- Hva i alle dager? Nå blir jeg helt satt ut her, kona er ute med bikkja, og jeg sitter og sliter med dataen og så ringer du. Herregud, nå fikk jeg jo hjertebank her. Hundre tusen kroner? Nå ble jeg fanken meg glad. Har jeg virkelig vært så heldig? Nå skal jeg pinadø ta en ekstra konjakk i kveld. Dette er jo fantastisk! Tusen takk skal du skal ha, sier den glade vinneren fra Borgen.
Werner Tore Myrslett (42) fra Storsteinnes:
- Det var ikke verst, tusen takk skal du ha, sier den heldige vaktmesteren på Polarbadet.
- Nå har vi fått ut de siste gjestene her, så nå gjør vi klart for morgendagen, sier 100 000-kronersvinneren som fortsatt var på jobb da Norsk Tipping ringte.
- Jeg har spilt Nabolaget nå og da. Jeg har vunnet en tusenlapp tidligere. Forrige fredag vant jeg tilbake innsatsen, og i dag ble det hele 100 000 kroner i premie. Det skal man ikke kimse av. Nå blir litt til oppussing og penger i feriepotten, sier den glade vinneren fra Storsteinnes.
Ellinor Marie Granrud (57) fra Askim:
- Jeg har vunnet en million tidligere og leverer fast fem-ukers kupong, og så sier du at jeg har jeg vunnet 100 000 kroner? Du verden, forrige gang vant jeg en million og samboeren min vant 100 000 kroner, sier den superheldige Nabolaget-vinneren.
- Datamaskinen min er ødelagt så jeg hadde ikke fått sjekket resultatene ennå, så det var ikke verst. Jeg er alene her i kveld, så nå må jeg først ringe familien min og fortelle dem de gode nyhetene. Jeg ble så glad og overrasket, sier hun fornøyd.
Les mer om Ellinors reaksjon og vinnerlykke her
Mann fra Ålesund:
- Dette var jo riktig fint. Jeg har spilt Nabolaget noen ganger men da kun vunnet tilbake innsatsen, så dette var fint. Det blir nok feiring i morgen, nå må jeg først roe meg litt ned, sier Ålesundmannen og ler godt.
Mann fra Bergen:
Det lykkes ikke Norsk Tipping å komme i kontakt med vinneren av 100 000 kroner fra Bergen fredag kveld.
Husk at du nå kan vinne i Nabolaget HVER DAG. Spill femukers Nabolaget på mobil og nettbrett, eller på web..
Hvem får din grasrotandel? Gi bort fem prosent av innsatsen!
(Vinnersjansen for hovedpremiene i Nabolaget er ca. 1:90.000.)
Vinnersjanse Nabolaget
Vinnersjansen for daglig hovedpremie i Nabolaget tar utgangspunkt i omsetning. Denne kan variere, men i snitt er det en ukentlig omsetning på mellom 4 og 4,5 millioner kroner. Det tilsier mellom 80 000 og 90 000 deltakelser. Når én av disse skal trekkes ut, gir det en vinnersjanse på ca. 1:90.000 per deltakelse. De øvrige Nabolaget-vinnerne (som kan vinne 100 000, 10 000, 1000 eller 50 kroner), fastsettes i rekkefølge på grunnlag av geografisk avstand fra hovedvinneren. Vinnersjansen for disse premiegruppene påvirkes av antall deltakelser, antall spillere og ulikheter i bebyggelsesstruktur innenfor et gitt geografisk område.
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 640 144
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 52
Antall millionærer i 2024: 52
Høyeste premieutbetaling i 2024: 1 000 000 kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her