Sommerferien er over, nå skal Viking redde plassen

Det siste Viking gjorde før årets sommerpause var å slå Odd borte. Nå venter Lillestrøm hjemme på Viking stadion.

TROEN: Viking-trener Ian Burchnall har holdt motet oppe.
Forfatterbilde Norsk TippingLarsHullebergPublisert:27. juli 2017Endret:2. januar 2023

Vårsesongen var bekmørk for de mørkeblå fra Stavanger. Men med tre poeng borte mot Odd i siste kamp før ferien, ser det ikke like dystert ut. Viking har heng på Tromsø og er kun fem poeng bak Kristiansund.

Første test for Viking er Lillestrøm hjemme i Stavanger. I det motsatte oppgjøret på Åråsen avgjorde LSK på overtid og snøt Viking for ett poeng.

Video: Gled deg til Eliteserien!

Rosenborg innleder høstsesongen hjemme mot Kristiansund, som vet at høsten blir en kamp for å overleve.

Mandag blir en spesiell dag for Ronny Deila. Da tar han sammen med Vålerenga turen til Drammen og Marienlyst for møtet med gamleklubben Strømsgodset.

Spill på Langoddsen!

Vålerenga har en knapp måned igjen før de flytter over til sine nye stadion på Valle. Etter en tung start på sesongen har Vålerenga sett stadig bedre ut. På de siste 10 kampene har de kun tapt én. Fire er vunnet, hele fem har endt uavgjort.

Strømsgodset på sine er ute etter å revansjere en svak vårsesong. Poengfangsten har vært så dårlig at de kun har et poengs margin ned til kvalifiseringsplassen.

Hele runden:

05.08 - 18.00RosenborgKristiansundEurosport Norge06.08 - 1800Sarpsborg 08Haugesund Eurosport Norge 18.00 StabækSandefjord Eurosport Player 18.00 Tromsø Molde Eurosport Player 18.00 VikingLillestrøm Eurosport Player 18.00 Odd Sogndal Eurosport Player 20.00  AalesundBrann Eurosport Norge 07.08 - 19.00  StrømsgodsetVålerenga  MAX

Relaterte artikler