Førstepremiepotten øker til ca. 170 mill.
Onsdag var det ingen som forsynte seg av verken første- eller andrepremiepotten i Vikinglotto.
Det var ingen som hadde 6+1 rette denne onsdagskvelden.
Det innebærer at førstepremiepotten legger på seg og blir på ca. 170 millioner kroner neste onsdag.
Det var heller ingen som hadde 6+0 rette og forsynte seg av andrepremiepotten.
Norsk Tipping ønsker at du skal spille i trygge rammer - og at det skal gi spenning og glede. Er du imidlertid bekymret for dine spillvaner, foreslår vi at du besøker våre spillevettsider.
Dette er onsdagens Vikinglotto-tall:
Strake veien til topps
Onsdagens Joker-kandidat var en mann fra Sør-Fron i Innlandet.
Han var sikret en inngangspremie på 265 000 kroner uansett hvordan det gikk i trekningen. På toppen av premiestigen lå 1 324 000 kroner.
Mannen var ikke med på telefonen under trekningen. Dermed var det datamaskinen Embla som tok de logiske opp/ned-valgene.
Dette var tallene han spilte med:
7 - 4 - 9 - 8 -0
Embla traff på samtlige valg. Dermed er 1 324 000 kroner på vei til mannen fra Sør-Fron.
Mannen var på jobb onsdag kveld og hadde ikke sett trekningen da vi fikk tak i ham på telefonen.
– Det var ikke verst! Jeg har som regel ikke noe vinnerlykke, så dette var jo kjempebra, sier mannen.
Han sier han allerede vet hva noe av pengene skal gå til.
– Jeg har et bad jeg skal pusse opp, så noe av gevinsten går til det. Resten skal inn på konto, og jeg har et barn som nok kommer til å få noen kroner, sier mannen.
Han kjøpte kupongen på mobilen.
Her er onsdagens Joker-tall:
Ferske førstepremiepotter
Lørdag 5. september er det klart for nok en Vikinglotto-trekning. Da vil førstepremiepotten som nevnt være på ca. 170 millioner kroner, mens andrepremiepotten er på ca. 4,1 millioner kroner.
Like lenge er det ikke til neste Joker-trekning. Den er allerede førstkommende lørdag, og da vil førstepremiepotten være på ca. 1,5 millioner kroner.
Lykke til!
Vinnersjanse Vikinglotto
For å vinne 1. premien i Vikinglotto må du ha 6 riktige vinnertall av 48 mulige, pluss ett vikingtall av 5 mulige. Det gir totalt ca. 61 millioner mulige kombinasjoner, og vinnersjansen blir da ca. 1:61 millioner per rekke. For 2. premie (6 rette hovedtall) er vinnersjansen på ca. 1:15 millioner per rekke. Statistisk sett vinner man en premie, med 3 rette eller bedre, i snitt på hver femte kupong med 10 rekker.
Antall premieutbetalinger totalt i 2025 (Norge): 5 298 948
Antall førstepremieutbetalinger i 2025 (Norge): 11
Antall millionærer i 2025 (Norge): 23
Høyeste premieutbetaling i 2025 (Norge): 287 625 000
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Vinnersjanse Joker
Lotterispillet Joker er basert på spillerkortnummeret, og det er trekning to ganger ukentlig - i forbindelse med Lotto-trekning lørdag og Vikinglotto-trekning onsdag. Førstepremievinneren trekkes tilfeldig ut blant alle som har spilt i hver spilleomgang. Sannsynligheten for å bli trukket ut har derfor en sammenheng med hvor mange som deltar. Tar vi en gjennomsnittslørdag, ligger antall deltakere på ca. 550 000. Det betyr at sannsynlighet for å bli trukket ut lørdag er ca. 1:550 000. For en gjennomsnittsonsdag, ligger derimot antall deltakere på ca. 300 000, som da gir en vinnersjanse onsdag på ca. 1:300 000.
Antall premieutbetalinger totalt i 2025: 2 985 406
Antall førstepremieutbetalinger i 2025: 105
Antall millionærer i 2025: 86
Høyeste premieutbetaling i 2025: 6 302 000kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her