Hver tirsdag trekker vi en Extra-kandidat blant alle som har spilt Extra innen spillefristen samme kveld.
Forrige tirsdag var det Børre Sørensen fra Lier i Viken som ble trukket ut som Extra-kandidaten.
Mannen var ikke med på telefonen under trekningen. Han hadde ingen av de trukne tallene på spillebrettet sitt. Dermed ble han stående med inngangspremien på 287 000 kroner.
Sørensen hadde vært opptatt i verkstedet sitt og derfor ikke svart på anropene fra Norsk Tipping før trekningen. Etter trekningen fikk vi imidlertid kontakt med den heldige vinneren, som ble veldig glad over premien.
– Det var jo veldig kjekt og uforventet på en tirsdag, kommenterte Sørensen da vi snakket med ham på telefonen etter tv-sendingen.
Han hadde ingen større planer for premien men sier at det vil komme godt med.
– Jeg er litt usikker på hva premien skal brukes til, men det er jo mye det går an å finne på. Ferie for eksempel, det hadde vært artig sa Børre Sørensen.
Norsk Tipping ønsker at du skal spille i trygge rammer - og at det skal gi spenning og glede. Er du imidlertid bekymret for dine spillvaner, foreslår vi at du besøker våre spillevettsider.
Tirsdag 24. oktober drar vi i gang nok en Extra-trekning. Som alltid ligger det 2 millioner i premiepotten dersom en heldig Extra-kandidat klatrer til topps på premiestigen.
I Extra er det også 16 andre vinnermuligheter – så her blir det sjeldent kjedelig.
Lykke til!
Visste du at du kan abonnere på Extra, så du alltid er med når trekningen skjer?
Det kan du, og mellom 9. og 29. oktober er det ekstra moro å gjøre nettopp det!
Hvis du abonnerer på ett eller flere lotterispill i perioden, er du nemlig med i tre ekstratrekninger. Bli med her
Mandag 16., 23. og 30. oktober trekkes én vinner av 100 000 kroner. Dette er altså i tillegg til de ordinære trekningene du er med på som abonnent.
(NB: Som abonnent på våre lotterispill har du ingen bindingstid.)
Abonner her og du er med i ekstratrekningene
I Extra er det rundt 450 000 spillebrett i spill pr. trekning, og da blir vinnersjansen 1:450 000 pr. brett. Det er to brett pr. kupong, slik at vinnersjansen pr. kupong er ca. 1:225 000
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 1 709 122
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 53 (Første brett)
Antall millionærer i 2024: 22
Høyeste premieutbetaling i 2024: 2 000 000 kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her