Vill Extra-jubel på Byneset
- Ååååååååå....gurimalla, har jeg vunnet? Damen fra Byneset i Trondheim trodde knapt det hun hørte da vi ringte og fortalte at hun vant nesten 800.000 kroner i Extra tirsdag kveld.
Trondheim-damen, som er i 40-årene, var ikke med på telefon under trekningen tirsdag 28. juli. Hun spilte Extra hos Meny Lade mandag ettermiddag, og dagen etter ble hun trukket ut som kveldens hovedvinner. Det endte med en premie på 796.090 kroner. Det kom mildt sagt som en overraskelse da vi ringte henne etter trekningen på NRK1 for å overbringe nyheten.
- Du tuller!
- Nei, du tuller! Nesten 800.000? Herreguuuuud, så gøy, jublet damen da hun forsto at dette slett ikke var noen tulletelefon, men at hard valuta snart finner veien til bankkontoen hennes.
Extra-brettet til trønderkvinnen var allerede verdt 318.435 kroner før programleder Kjersti Gullvåg slapp løs de seks Extra-tallene. Det ble bom på de to første, men det tredje uttrukne tallet fant veien til vinnerbrettet.
Dermed økte premien til 796.090 kroner. Dessverre ble det bok på alle de tre siste tallene, slik at Trondheim-damen ble stående på snaut 800.000 kroner.
Vi gratulerer damen fra Byneset - og alle andre som vant i Extra denne siste tirsdagskvelden i juli. Alle fra brettvinnere til de to som tok hele Extrasjanse-potten på deling.
Første bilde
Hele fem spillere var først til å fylle bildet med tall under hovedtrekningen. Det blir 21.780 kroner hver i premie til:
Mann fra Fyresdal i Telemark. Vant på kupong kjøpt hos Matkroken Heggland lørdag formiddag.
Dame fra Rørvik i Nord-Trøndelag. Vant på kupong kjøpt hos Rema 1000 Rørvik tirsdag ettermiddag.
Dame fra Steinkjer i Nord-Trøndelag. Vant på 5-ukerskupong kjøpt på internett 14. juli.
Dame fra Ulset i Bergen. Vant på 10-ukerskupong kjøpt hos Kiwi Rolland allerede 5. juni.
Mann fra Bru i Rennesøy kommune i Rogaland. Vant på 5-ukerskupong kjøpt hos Kiwi Mosterøy 20. juli.
Første ramme
Fra fem vinnere til kun én på første ramme. Premien på 181.515 kroner går til:
Dame fra Næbø i Hå kommune i Rogaland. Vant på kupong kjøpt på internett tirsdag ettermiddag.
Første brett
Også her var det bare én spiller som brøt målsnøret først. Det gir pene 508.240 kroner i premie til:
Dame fra Åsgårdstrand i Horten kommune i Vestfold. Vant på 5-ukerskupong kjøopt hos Meny Åsgårdstrand 22. juli.
Extrasjansen
Denne tirsdagen var det kun to vinnere av Extrasjansen. 100.000 delt på to blir dermed 50.000 kroner til hver.
Her kan du se hvem vinnerne i Extrasjansen er
Vinnersjanse Extra
I Extra er det rundt 450 000 spillebrett i spill pr. trekning, og da blir vinnersjansen 1:450 000 pr. brett. Det er to brett pr. kupong, slik at vinnersjansen pr. kupong er ca. 1:225 000
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 1 709 122
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 53 (Første brett)
Antall millionærer i 2024: 22
Høyeste premieutbetaling i 2024: 2 000 000 kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her