Extra-kandidaten sydde gardiner og tok ikke telefonen

Foto: Norsk Tipping
Extra-kandidaten sydde gardiner og tok ikke telefonen
En kvinne fra Åndalsnes ble trukket ut som kveldens Extra-kandidat og kunne innkassere 255 280 kroner.
Kvinnen tok ikke telefonen da vi ringte henne før TV-sendingen. Kvinnen var sikret 255 280 kroner i inngangspremie. Helt på toppen av premiestigen lå det som vanlig 2 millioner kroner.
Kvinnen fikk ikke inn noen av de trukne tallene. Dermed ble hun stående med inngangssummen.
- Mye gammelt i skapet
Vi fikk tak i kvinnen på telefon like før klokken 19.30 tirsdag kveld.
- Så bra! Det er veldig kjekt å vinne, sier kvinnen.
Hun var opptatt da vi ringte henne tidligere på ettermiddagen.
- Jeg ser på Extra på TV av og til. I kveld har jeg sydd gardiner, så jeg var opptatt både da og da du ringte. Man må jo ha litt nytt i vinduet innimellom, forteller kvinnen.
- Du høres veldig rolig ut til å ha vunnet såpass med penger.
- Jeg er ganske så rolig anlagt. Det var en skikkelig overraskelse, men jeg har ikke høy puls eller noe sånt, sier hun.
- Blir det en liten feiring kanskje?
- Ja, jeg får ta meg et lite glass likør. Hvilket slag vet jeg ikke, det er så mye gammelt i skapet, svarer den nybakte Extra-vinneren.
Hun kjøpte vinnerkupongen på Bunnpris Åndalsnes.
Norsk Tipping ønsker at du skal spille i trygge rammer - og at det skal gi spenning og glede. Er du imidlertid bekymret for dine spillvaner, foreslår vi at du besøker våre spillevettsider.
Les mer: Spilleavhengige møtes med gammeldagse fordommer
Flere premier
Det var ikke bare Extra-kandidaten som vant premie. Flere spillere må sies å ha hatt hellet med seg denne tirsdagskvelden.
Første bilde
Ni spillere hadde første bilde og vant 7 960 kroner hver.
- Mann fra Aurskog-Høland. Kjøpte kupongen på Tippehjørnet i Bjørkelangen.
- Kvinne fra Harstad. Kjøpte kupongen på Extra Seljestad.
- Kvinne fra Senja. Kjøpte kupongen på Joker Husøy.
- Mann fra Moss. Kjøpte kupongen på Spar Dilling.
- Mann fra Oslo. Kjøpte kupongen på mobilen.
- Mann fra Kongsvinger. Kjøpte kupongen på mobilen.
- Kvinne fra Stavanger. Kjøpte kupongen på mobilen.
- Kvinne fra Herøy. Kjøpte kupongen på Spar Fosnavåg.
- Mann fra Eidsvoll. Kjøpte kupongen på mobilen.
Første ramme
En person var alene om å ha første ramme og vant 119 415 kroner.
- Mann fra Bremnes i Bømlo. Kjøpte kupongen på mobilen.
Første brett
Tre personer fikk første brett og stakk av med 167 185 kroner hver.
- Kvinne fra Nordkapp. Kjøpte kupongen på mobilen.
- Kvinne fra Arendal. Kjøpte kupongen hos Extra Kongshavn.
Extra-sjansen
Extra-sjansen, en pott på 100 000 kroner, ble denne gang fordelt på 2 vinnere som får 50 000 kroner hver.
Her tirsdagens trekningsresultater
Norsk Tipping gratulerer alle tirsdagens vinnere!
Nye muligheter neste tirsdag
I Extra har man 16 vinnermuligheter i tillegg til sjansen for å bli trukket ut som Extra-kandidat. Skulle man her være heldig og ende opp på andre enden av Telefonen fra Hamar, vil man ha sjansen til å vinne inntil 2 millioner kroner. Neste Extra-trekning er tirsdag 16. november.
Vinnersjanse Extra:I Extra er det rundt 550 000 spillebrett i spill pr. trekning, og da blir vinnersjansen 1:550 000 pr. brett. Det er to brett pr. kupong, slik at vinnersjansen pr. kupong er ca. 1:275 000
|