Vant luksusreise til Karibien
Gry (47) fra Siljan ble sjokkert da hun vant en reise for to, til ferieparadiset Puerto Rico.
- Er dette sant, var 47-åringens første reaksjon da hun fikk beskjeden om reisepremien.
Ukens reisepremie i Eurojackpot er en luksusferie på den Karibiske øya Puerto Rico.
- Jeg ante ikke at man kunne vinne reise på Eurojackpot, så jeg ble veldig overrasket. Men det høres jo helt fantastisk ut, og jeg har aldri vært i Karibien, forteller Gry etter å ha fått summet seg litt.
Bli med i Eurojackpot-trekningen her!
Luksussuite ved stranden
Puerto Rico kan by på fine strender og fargerike korallrev. Gry og reisefølge kan nyte dagene i Karibien på vakre Ritz Carlton Dorado Beach.
Reisen er for to personer, og finner sted fra 13. til 20 november.
Gry og følge vil bo i en suite, som har en fantastisk utsikt over det karibiske hav.
Hotellet ligger idyllisk til ved stranden, og er kun en 40 minutters biltur fra hovedstaden San Juan.
Av aktiviteter byr øya blant annet på vindsurfing, snorkling, yoga, dypvannsfiske eller rett og slett late dager med avslapning på kritthvite strender.
Neste uke: Ørkeneventyr i Oman
Reisepremien fredag 5. august er til det spennende reisemålet Oman.
Landet blir sett på som et av de mest spennende stedene på den arabiske halvøy.
Reisen starter på et fem stjerners luksushotell i hovedstaden Muscat. Der blir det matopplevelser, båttur og omvisning på lokale markeder.
Deretter går turen med jeep ut i ørkenen, til en vakker ørkencamp. Her vil det også være mulig å tilbringe en uforglemmelig natt under stjernehimmelen.
Reisen avsluttes på kysten, og på et av Omans mest eksklusive overnattingssteder Six Senses Zighy Bay. Her blir luksusreisen komplett i egen beachvilla med privat svømmebasseng.
Reisen er for to personer og finner sted i november.
(Vinnersannsynlighet for denne premien er i snitt 1:450.000. Vinnersjanse for 5 hovedtall og 2 stjernetall er 1:95 mill. per rekke. Alle Norsk Tippings Eurojackpot-spillere er med i trekningen av denne premien.)
Vinnersjanse Eurojackpot
For å vinne førstepremie i Eurojackpot må en ha 5 rette tall av 50 mulige, i tillegg til 2 rette stjernetall av 12 mulige. Det gir totalt ca. 140 millioner mulige kombinasjoner per rekke, og vinnersjansen blir da ca. 1:140 millioner per rekke. For andrepremie er vinnersjansen ca. 1:7 millioner per rekke, mens nasjonal premie (1 million kroner) er ca. 1:antall rekker.
Antall premieutbetalinger totalt i 2024 (Norge): 5 066 923
Antall førstepremieutbetalinger i 2024 (Norge): 2
Antall millionærer i 2024 (Norge): 124
Høyeste premieutbetaling i 2024 (Norge): 1 360 020 000 kr.
Ekstra informasjon om andrepremie: Norsk Tipping har et eget tillegg på premien for 5+1 rette, som kun er for spillere i Norge. Størrelsen på dette ekstra beløpet vil variere, og er avhengig av hvilket beløp som er spart opp mellom hver spillomgang. I øvrige medlemsland gjelder andre regler, og det vil derfor kunne være forskjell i premiesum mellom norske og utenlandske vinnere i denne premiegruppen.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her