eurojackpotvinnerhistoriefremside

Tre nordmenn ble Eurojackpot-millionærer fredag

Ingen sikret seg verken første- eller andrepremiepotten i Eurojackpot fredag. Vi fikk likevel hele tre norske Eurojackpot-millionærer. Vi har snakket med de heldige.

TELEFONEN FRA HAMAR: Tre million-telefoner ventet etter Eurojackpot-trekningen fredag.Foto: Ola Thorset
Forfatterbilde Norsk TippingLineTrollerPublisert:10. april 2026

Både første- og andrepremiepotten ble stående etter Eurojackpot-trekningen fredag kveld. De får dermed vokse enda litt mer før neste trekning tirsdag 14. april.

Tredjepremiepotten ble derimot delt mellom sju heldige vinnere – deriblant to nordmenn. En 27 år gammel mann fra Vestland og en mann fra Øygarden i Vestland kan glede seg over en premie på 1,4 millioner kroner hver. Resten av tredjepremievinnerne var en kroater, en islender, en svenske og to tyskere.

Her til lands ble også en 66 år gammel mann fra Larvik i Vestfold den heldige vinneren av den norske tilleggspremien på 1 million kroner.

Jeg er helt skjelven.

27 år gammel Eurojackpot-millionær

27 år og Eurojackpot-millionær

Den 27 år gamle tredjepremievinneren var hjemme med bror og svigerinne da Telefonen fra Hamar ringte, og det var tydelig at han allerede hadde funnet ut om premien.

– Ja, jeg er helt skjelven, svarer den ferske millionæren.

– Jeg fikk melding om høy premie og gikk inn i appen og sjekket, men ble litt usikker på om det faktisk stemte.

De tre hadde brukt kvelden til å spille brettspill før den overraskende beskjeden tikket inn. Det var heller usikkert om de kom til å klare å fortsette spillet etter å ha lagt på telefonen. De skulle uansett unne seg en feiring av milliongevinsten.

– Jeg har ikke rukket å tenke over hva jeg skal gjøre med premien, men det blir en feiring enten i kveld eller i morgen, forteller den unge vinneren.

Vinnerkupongen hadde han kjøpt på mobil.

Ble millionær i bilen

Fredagens andre tredjepremievinner – en mann fra Øygarden – befant seg i bilen da han fikk telefonen. Han ante derimot ingenting om det vi snart var i ferd med å fortelle.

– Det er helt utrolig, svarer han lattermildt.

– Det er jo slikt man går og håper på at skal skje, men ikke forventer.

Hva han skal bruke premien på, trengte han litt mer tid til å tenke over, men la til:

– Det er jo alltid nok å betale.

Mannen hadde en god biltur foran seg, og så frem til å fortelle kona hjemme. På veien skulle han ta seg en aldri så liten tur innom butikken.

– Jeg får kjøpe med noe ekstra godt å spise på i kveld, avslutter han fornøyd.

Vinnerkupongen hadde han kjøpt på mobil.

Ble millionær i senga

Vinneren av tilleggstrekningen hadde allerede gått til sengs da vi slo på tråden. Også han hadde fått et varsel, og sjekket i mobil-appen. Men han kunne ikke forstå at han var blitt millionær uten å ha de rette tallene. Dermed var han klar til å legge mobilen fra seg, og ventet egentlig på å få beskjed om at det ikke stemte. Det han isteden fikk var en telefon fra Hamar med beskjed om at han var blitt Eurojackpot-millionær uten rette tall – og at det faktisk var helt sant.

Ved hver Eurojackpot-trekning kjører Norsk Tipping nemlig i gang en egen trekning, hvor det trekkes blant alle som har spilt Eurojackpot her til lands. Med andre ord: Her trenger du ingen rette tall for å bli millionær.

– Det passer jo veldig bra, for jeg har akkurat flyttet inn i ny leilighet, forteller Larvik-mannen glad.

Premien skulle dermed brukes til både nedbetaling av det nye huslånet, samt nye møbler.

– Blant annet en ny seng, sier 66-åringen.

I tillegg skulle han dele med de nærmeste.

– Jeg vet ikke om jeg kommer til å sove noe særlig i kveld. Jeg kommer nok til å ligge i senga med mange rare tanker i hodet, humrer den ferske millionæren.

Vinnerkupongen hadde han kjøpt på mobil.

Norsk Tipping gratulerer alle de tre nye Eurojackpot-millionærene!

Fredagens rekke:

Eurojackpot
10. april 2026
Vinnertallene ikke ferdig ennå

Norsk Tipping ønsker at du skal spille i trygge rammer - og at det skal gi spenning og glede. Er du imidlertid bekymret for dine spillvaner, foreslår vi at du besøker våre spillevettsider.

Ca. 155 mill. tirsdag

Allerede tirsdag 14. april er det klart for ny Eurojackpot-trekning med ca. 155 millioner kroner i førstepremiepotten.

Som alltid skal vi også trekke vinner/vinnere av den norske tilleggspremien på 1 million kroner.

Lykke til!

Eurojackpot
Spillefrist tirsdag eller fredag kl. 19:00
Lever spill

Vinnersjanse Eurojackpot

For å vinne førstepremie i Eurojackpot må en ha 5 rette tall av 50 mulige, i tillegg til 2 rette stjernetall av 12 mulige. Det gir totalt ca. 140 millioner mulige kombinasjoner, og vinnersjansen blir da ca. 1:140 millioner per rekke. For andrepremie er vinnersjansen ca. 1:7 millioner per rekke, mens nasjonal premie (1 million kroner) er ca. 1:antall rekker.

  • Antall premieutbetalinger totalt i 2024 (Norge): 5 066 923

  • Antall førstepremieutbetalinger i 2024 (Norge): 2

  • Antall millionærer i 2024 (Norge): 124

Høyeste premieutbetaling i 2024 (Norge): 1 360 020 000 kr.

Ekstra informasjon om andrepremie: Norsk Tipping har et eget tillegg på premien for 5+1 rette, som kun er for spillere i Norge. Størrelsen på dette ekstra beløpet vil variere, og er avhengig av hvilket beløp som er spart opp mellom hver spillomgang. I øvrige medlemsland gjelder andre regler, og det vil derfor kunne være forskjell i premiesum mellom norske og utenlandske vinnere i denne premiegruppen.

Aldersgrense 18 årHjelpelinjen.no

Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her
Relaterte artikler
Tre nordmenn ble Eurojackpot-millionærer fredag - Norsk Tipping