tipping

Bonuspotten i Tipping skal utbetales – ca. 5,3 mill. i tolverpotten

Tiden har kommet for en ny Bonuspott-utbetaling. Ca. 5,3 millioner kroner ligger i den samlede tolverpotten på Lørdagskupongen.

UTBETALING: På Lørdagskupongen utbetales Bonuspotten og deles på alle som har 12 rette.Foto: Privat
Forfatterbilde Norsk TippingTinaWasa KartomtenPublisert:16. april 2026

Ingen var alene om å ha 12 rette på Midtukekupongen. Dermed er det duket for bonuspott-utbetaling på Lørdagskupongen 18. april.

I samlet tolverpott ligger det ca. 5,3 millioner. Denne potten deles på alle med 12 rette lørdag. 

Tipp her før innleveringsfristen lørdag kl. 15.55

Norsk-engelsk kupong

Kupongen består av norske og engelske kamper.

Slik ser kupongen ut:

1. Viking - Brann

2. Sandefjord - Rosenborg

3. Chelsea - Manchester United

4. Tottenham - Brighton

5. Leeds - Wolverhampton

6. Newcastle - Bournemouth

7. Bristol City - Norwich

8. Hull - Birmingham

9. Preston - West Bromwich

10. Swansea - Southampton

11. Watford - Sheffield United

12. Wrexham - Stoke

Sett opp din kupong her

Norsk Tipping ønsker at du skal spille i trygge rammer - og at det skal gi spenning og glede. Er du imidlertid bekymret for dine spillvaner, foreslår vi at du besøker våre spillevettsider.

– Skvatt litt da det sto 1,8 millioner

En av dem som vet hvordan det er å bli millionær med 12 rette i Tipping, er Tore Robert Bjerk (65).

For snart ett år siden var han den eneste med 12 rette og sikret seg dermed 1,8 millioner kroner i premie.

TIPPEMILLIONÆR: Tore Robert Bjerk hadde ikke helt trua da han leverte denne Tippekupongen i mai i fjor, men den skulle vise seg å være den eneste med 12 rette og gjorde han til Tippemillionær.Foto: Privat

Sent lørdag kveld i starten av mai sjekket Tore Robert Bjerk (65) fra Lillestrøm resultatet på Lørdagskupongen han hadde levert i Tipping.

Da fikk han se at han var den eneste som hadde 12 rette. Dermed utløste han Bonuspotten og vant 1,8 millioner kroner.

– Den dagen husker jeg veldig godt – lørdag 3. mai 2025. Jeg husker at det sto «høy premie» så jeg smilte og tenkte at det kanskje var over 100 000 kroner, men jeg skvatt litt da det sto 1,8 millioner, ler han da Norsk Tipping snakker med ham igjen ett år senere.

– Jeg slenger fortsatt inn en Tippekupong i ny og ne. Selv om jeg vet at det handler mest om flaks, er det spennende å være med og veldig gøy når det går veien.

Jeg har hatt både 12 og 11 riktige i tiden etter

Tore Robert Bjerk

Krysset som ikke skulle gå inn

For snart ett år siden leverte Bjerk et lynspill på 96 rekker på Lørdagskupongen, men ved første øyekast ønsket han egentlig å gjøre flere endringer på kupongen.

– Det første jeg la merke til var at det ble markert for Bournemouth-seier i bortekampen mot Arsenal. Det hadde jeg nok ikke krysset av selv, men jeg bestemte meg for å levere den sånn den var, fortalte Bjerk da Norsk Tipping ringte for å gratulere ham dagen etter at han vant.

Bournemouth-seieren var et av kryssene Bjerk ikke hadde troen på, men som han var én av få som hadde.

Nesten ett år senere er det en av kampene på kupongen han fortsatt husker.

– Det verste er at jeg holdt på å endre den kupongen. Jeg leverte et lynspill på 96 rekker og så at det var flere av kampene jeg egentlig ville endret på, men så bestemte jeg meg for å la være. Det var vel ingen, inkludert meg selv, som trodde at Arsenal skulle tape hjemme mot Bournemouth, humrer Bjerk.

12 rette er ikke alltid 12 rette

Bjerk har levert Tipping fast i flere år, noe han også har fortsatt med etter at han ble millionær.

– Jeg har hatt både 12 og 11 riktige i tiden etter, men det har bare vært småsummer da det har blitt delt på såpass mange. Det hender seg at jeg leverer et spill på Oddsen også, men da synes jeg det er spennende å spille på litt usannsynlige objekter med høy odds.

På spørsmålet om hva han har brukt pengene på, forteller Bjerk at han fortsatt har igjen en del av premien.

– Det første jeg kjøpte meg var en liten båt. Den hadde jeg nok kjøpt meg uansett, men det var ekstra artig å bare «punge ut» for den. Ellers er det på det jevne. Vi har spist litt ute og skal unne oss en ferietur, avslutter Bjerk.

Her kan du tippe.

Vinnersjanse sportsspill

Norsk Tipping har flere tilbud innenfor sportsspill, deriblant Tipping, Oddsen og Oddsbomben. Det er forskjellige vinnersjanser for hvert spill. Disse kan du lese mer om her:

Aldersgrense 18 årHjelpelinjen.no

Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her
Relaterte artikler
Bonuspotten i Tipping skal utbetales – ca. 5,3 mill. i tolverpotten - Norsk Tipping